• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Дистанційне навчання

Нормативні документи щодо організації дистанційного навчання

Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затверджено Наказом МОН від 08.09.2020 р. №1115

Лист Міністерства освіти і науки України від 02.11.2020 р. №1/9-609 "Щодо організації дистанційного навчання"

Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти в умовах дистанційного навчання у 2022/2023 навчальному році

Технічне забезпечення дистанційного навчання

Організація освітнього процесу в умовах дистанційного та змішаного навчання

Інструкція для учнів та батьків як працювати в застосунках

Інструкція для педагогів щодо ведення документації, обліку робочого часу під час роботи в дистанційному режимі (змішаного) навчання

Інструкція під час дистанційного навчання

Особливості проведення навчального заняття онлайн

Методологія дистанційного навчання

Самоосвіта вчителів (платформи)

Платформи для дистанційного навчання, які використовуються в закладі:

G Suite для освіти

Робота в Google Classroom

/Files/images/2021-2022nr/завантаження.png

Вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання

При використанні технічних засобів навчання (далі - ТЗН) під час проведення навчального заняття потрібно чергувати види навчальної діяльності. Безперервна тривалість навчальної діяльності з ТЗН упродовж навчального заняття повинна бути: для учнів 1 класів - не більше 10 хвилин; для учнів 2-4 класів - не більше 15 хвилин; для учнів 5-7 класів - не більше 20 хвилин; для учнів 8-9 класів - 20-25 хвилин; для учнів 10-11(12) класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять - 20 хвилин. При здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11(12) класів - не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

Після занять із застосуванням ТЗН проводяться вправи з рухової активності та вправи гімнастики для очей. Комплекси відповідних вправ наведені у додатку 3 до цього Санітарного регламенту.

В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:

1-2 класів - 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 - по 20 хвилин;

3-4 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 30 хвилин, або 4 - по 20 хвилин;

5-6 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 35 хвилин, або 4 - по 25 хвилин;

7-9 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 40 хвилин, або 4 - по 30 хвилин, або 5 - по 25 хвилин.

Асинхронний режим - це взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання, під час якої учасники взаємодіють між собою із затримкою в часі, застосовуючи при цьому інтерактивні освітні платформи, електронну пошту, форуми, соціальні мережі тощо.

Адміністрація закладу з вчителями постійно проводить роботу з вивчення технологій дистанційного навчання, освоєння інструментів проведення уроків в синхронному режимі, онлайн-конференцій, онлайн-тестувань, створення блогів для організації роботи в асинхронному режимі.

Для успішного моніторингу і контролю якості дистанційного навчання адміністрація закладу долучена до всіх Google Classroom. Контроль виконання освітніх програм здійснюватиметься згідно Річного плану роботи школи.

Кiлькiсть переглядiв: 135